Pages Menu
Categories Menu

O czym pamietac przy analizie rynku

O czym pamietac przy analizie rynku Wydaje się pan Dombey dotyczące jego syna w taki sposób, jego zainteresowania chłopca motywowane wyłącznie przez swoich planach na niego w jego firmie.

Dickens korzysta z mitu „żałosne” przez przedstawiających obiekty nieożywione, jak wyraźnie anthropomorphized. Można to porównać z portretu niektórych znaków w nieludzkim formie. Na przykład, kiedy Polly dostrzega Pan Dombey obserwując ją z synem przez szybę, narracja jest zogniskowany przez nią, a wynika z tego punktu widzenia jej pracodawca jest opisany w odniesieniu do „ciemności ciężkie meble” (str.25), że zajmuje w przeciwieństwie do jakiegokolwiek fizycznego opisu niego. Takie podejście występuje również w koncepcji pana Dombey córka Florencji nim – z nią pojawia się on jedynie zbiorem części: „Dziecko spojrzał przenikliwie na niebieskim płaszczu i sztywnym białym krawacie, który z parą skrzypiących butach i bardzo głośne tykanie zegarka, manifestujący swoją ideę ojca „(str.3). Na zasadzie kontrastu, opisy domu Dombey wyznaczać jego fasadę, jakby to była ludzka twarz zawsze „opuszczanie na ulicy” (p.337), zawierający piwnice, które są „mile widziana przez zakratowane okna, a co ukosa przez krzywe -eyed drzwi „(str.23). Takie dane nie są ograniczone do budynku z zewnątrz albo w każdym z objętych żyrandolami jest powiedziane, aby wyglądać jak „potwornym łzą w zależności od oka sufitu” (str.24) – to tak jakby sam dom były widocznie płacząc ze względu na brak pana Dombey w smutku na jego niedawno zmarłej żony. Ta szczególna technika służy do zwiększenia wizerunek pana Dombey staje się towarem poprzez projektowanie logo dla firm nieustanną reifikacji własnych wnętrzach.

Niektórzy utrzymywali, że jądro Dombey i Syna jest dążenie Florencji miłości ojca. Jako znak, córka pana Dombey jest w zasadzie non-realista, posiadających cechy charakterystyczne dla bohaterek z XVIII wieku sentymentalnej piśmie, takich jak niewinności i dobroci.
Artykuł dzięki: