Pages Menu
Categories Menu

Zakladanie firmy – jak wszystko rozplanowac

Zakladanie firmy - jak wszystko rozplanowac

Dombey i syn jest nowym bogate w szczegóły opisowej, zarówno z zewnątrz i wewnątrz budynków, w których znajduje się wiele znaków cechą jest barwnie zrealizowanych. Jednak kwestią sporną jest, że taki szczegół nie ma być tylko dekoracyjne, ale zamiast wykonywać szereg funkcji rozbudowanych w rozległym i misternie wykreślona historii.http://safetech.net.pl/

Rezydencja Dombey znajduje się „na zacienionym stronie wysokiego, ciemnego, strasznie dystyngowany ulicy” (str.23). Jest to duży dom narożny, którego wnętrza są przedstawiani z nadrzędnym znaczeniu ponurość – słowa „ciemny”, „fatalne” i „zły” obfitują – stworzenie atmosfery, która graniczy z żałobny. Fakt, że pan Dombey pojawia się w stanie oddzielić spraw rodzinnych z jego interesach jest evinced w tytule III rozdziale, gdzie ojciec został opisany jako „na czele działu domowej” i „różni członkowie domowego pana Dombey ustał w swoich kilku miejscach w systemie wewnętrznym „(str.23). Ten konkretny szczegół subtelnie podkreśla inny aspekt siedziby Dombey, w tym, że niejasno przypomina więzienie, z pielęgniarką syna Polly Toodle (lub ‚Richards „, jak pan Dombey arbitralnie przemianowano ją) są” powstała na górze w stanie honorowym niewoli „(str.23).

Jest oczywiste od samego początku, że pan Dombey jedynie poglądy ludzi jako surowce, aspekt jego osobowości, które ostatecznie okazuje się być jego upadek. Niewielki wybór pokoi, które pracodawca Polly przeznaczył dla swoich własnych celów prywatnych jest istotne dla historii, zwłaszcza oranżerii szklanej lub „komory”, gdzie pielęgniarka wezwania do „chodzić tam iz powrotem z jej młodego charge” (str.24 ). Szkło pełni ważną funkcję metaforyczną obrębie narracji. Stwierdzono, że szczególnie powszechne zastosowanie dla dużych połaci szkła, których producenci tylko stało się możliwe do połowy XIX wieku był pokaz towarów sklepowych.
Artykuł dzięki: